Szukaj Pokaż menu

6 przedziwnych wyroków sądowych

174 430  
707   19  
Niektóre mogą wydawać się szokujące, niektóre zabawne. Wspólnym mianownikiem jest dla nich niezwykłość. A czy były słuszne? Cóż, niezbadane są wyroki sądów amerykańskich.

#1. Biedny dzieciak, który chciał trochę porno

Wielka księga zabaw traumatycznych CXCII

29 108  
66   3  
Kliknij i zobacz więcej!Dziś o rowerkach, czajnikach, temperówkach, stołach oraz talerzach. Każda z tych niewinnych rzeczy ma jedną wspólną cechę. Czasem sprawia ból.

Nie powtarzajmy tego! Nigdy! Osobom, których psychika nie jest wypaczona stanowczo odradzamy lekturę, pozostałych zapraszamy, im i tak jest wszystko jedno...

KONIK - SAMORÓBKA

Kiedy miałam 4 latka pogłębiała się moja fascynacja końmi. Jako że własnego konia nie miałam, postanowiłam zrobić go z rowerka. Do kierownicy doczepiłam "wodzę" (smycz dla psa), wsiadłam na rower, złapałam za nią i ruszyłam trasą dobrze mi znaną (po podwórku między kamieniami, potem po betonce przed domem). Wyjeżdżając z betonki nie wyrobiłam na ostrym zakręcie i zahaczyłam o furtkę.

Oskarowe ciekawostki

128 705  
935   31  
Lubicie oglądać filmy? Interesują Was plotki z życia gwiazd? Śledzicie każdego roku wręczenie nagród Akademii Filmowej?  No to mamy dla Was kilka ciekawych faktów dotyczących tejże ceremonii.

#1. "W pułapce wojny"

Laureat 82. gali wręczenia Oskarów w kategorii Najlepszy Film, "W pułapce wojny" ("The Hurt Locker"), ustanowił nowy rekord w branży filmowej.

Kliknij i zobacz więcej!
Obraz ten zdobył aż 6 statuetek z 9 nominacji. Niesamowity wyczyn i zadziwiająca skuteczność zważywszy na fakt, że film ten jest zarazem najmniej dochodowym zdobywcą Oskara w historii.

#2. Najlepsza i najgorsza

Sandra Bullock jest pierwszą aktorką, która w przeciągu jednego tygodnia odebrała statuetkę Oskara dla najlepszej aktorki za film "The Blind Side" i statuetkę Złotej Maliny dla najgorszej aktorki za obraz "All About Steve". Pani Bullock pokazała klasę, zjawiła się na obu ceremoniach i odebrała osobiście obie nagrody.

Kliknij i zobacz więcej!

#3. Czerwony dywan

Dlaczego aktorki wkładają wiele wysiłku w dobór kreacji, która będzie się pięknie prezentować na czerwonym dywanie? Ponieważ na długości 160 metrów czyha na nie ponad setka fotografów i ponad 300 innych przedstawicieli mediów. Ciężko zaś posądzać pismaków i paparazzi o obiektywizm, więc jakikolwiek grymas czy potknięcie będzie z pewnością skrzętnie zanotowane i przekazane opinii publicznej.

Kliknij i zobacz więcej!

#4. Największy przegrany

"The Turning Point" i "Kolor Purpury" razem dzierżą niechlubny rekord filmów z największą ilością nominacji, które nie przyniosły im ani jednej Nagrody Akademii. Ale tak naprawdę największym przegranym jest Kevin O'Connell, dźwiękowiec, który już 20-krotnie był nominowany do Oskara, ale jeszcze nigdy nie doznał przywileju odbioru statuetki.

Kliknij i zobacz więcej!

#5. Pierwsza Oskarowa reżyser - kobieta

Do 2010 roku żadnej kobiecie nie udało się zdobyć Oskara w kategorii "Najlepszy Reżyser". Sztuki tej dokonała w tym, a właściwie w 2009 roku, gdyż wtedy film "W pułapce wojny" wszedł na ekrany kin, Kathryn Bigelow. Dodatkowego smaczku i pikanterii temu wydarzeniu dodaje fakt, że pani Bigelow to... była żona Jamesa Camerona, który również był nominowany w tym roku w tej samej kategorii z obrazem "Avatar". To wydarzenie to zarazem pierwszy w historii przypadek, by ex-małżonkowie konkurowali do nagrody Akademii Filmowej w tej samej kategorii w jednym roku.

Kliknij i zobacz więcej!

#6. Dwa Oskary za tę samą rolę

Marlon Brando i Robert De Niro to jedyni aktorzy, którzy zdobyli Oskara (Najlepszy Aktor, Najlepszy Aktor Drugoplanowy) za granie tej samej postaci w dwóch różnych filmach. Marlon Brando jest laureatem Akademii Filmowej za film "Ojciec Chrzestny" z 1972 roku, a Robert de Niro za sequel z 1974 roku. Obaj gwiazdorzy wcielili się w rolę głowy rodziny mafijnej - Vita Corleone.

Kliknij i zobacz więcej!

#7. Długa droga pierwszej czarnoskórej zdobywczyni Oskara

Hattie McDaniel zdobyła Nagrodę Akademii w kategorii Najlepsza Aktorka Drugoplanowa za film "Przeminęło z Wiatrem". Była to pierwsza statuetka przyznana osobie czarnoskórej i to w dodatku kobiecie. Mało tego, pani McDaniel była w ogóle pierwszą Afroamerykanką, która brała udział w ceremonii. Tego wieczoru Hattie McDaniel pokonała długa drogę od wyalienowanego stolika na końcu sali do samego podium, by odebrać nagrodę.

Kliknij i zobacz więcej!

#8. Marlon Brando nie przyjmuje statuetki

Marlon Brando znany był ze swojego zainteresowania kulturą rdzennych Amerykanów. Szerokim echem odbiła się jego odmowa przyjęcia Nagrody Akademii za najlepszą rolę męską w filmie "Ojciec Chrzestny". Sam zainteresowany nie zjawił się na ceremonii, w zamian za to pojawiła się tajemnicza Sacheen Littlefeather, ubrana w tradycyjny strój plemienia Apaczów. Wygłosiła ona płomienną mowę o "złym traktowaniu Indian w przemyśle filmowym".
Później wyszło na jaw, że panna Littlefeather to Maria Cruz, aktorka meksykańskiego pochodzenia.
 
Kliknij i zobacz więcej!

#9. Skąd się wzięła nazwa "Oskar"

Słynna złota statuetka, zwana początkowo "Academy Award of Merit", zyskała swoją popularną nazwę "Oskar", kiedy bibliotekarka pracująca w Akademii powiedziała, że figurka przypomina jej wujka Oskara. Zanim nazwa ta utrwaliła się w pamięci opinii publicznej, nosiła również miano "złotego trofeum", "statuetki merit" i "żelaznego człowieka".
Inna teoria dotycząca genezy nazwy "Oskar" głosi, że po raz pierwszy tego terminu użyła Bette Davis.
 
Kliknij i zobacz więcej!

#10. Podróby

Ponieważ metal był niezwykle cennym materiałem podczas II wojny światowej, statuetki Oscara od 1942 roku do końca wojny wytwarzane były z gipsu. W późniejszych latach zamieniono je na "prawdziwe" figurki.

Kliknij i zobacz więcej!

11. Oskar z Oskarem

Oskar Hammerstein II zdobył dwa Oskary w kategorii Najlepsza Ścieżka Dźwiękowa do filmów  "Lady Be Good" (1941) za piosenkę "The Last Time I Saw Paris" i "State Fair" (1945) za piosenkę "It Might as Well Be Spring". To jedyna osoba o imieniu Oskar, która, jak do tej pory, zdobyła Oskara.

Kliknij i zobacz więcej!

#12. Przejściowe zakłócenia

Pierwsza ceremonia wręczenia Nagród Akademii, która została przełożona z powodu powodzi w Los Angeles, miała miejsce w 1938 roku. Dwie następne imprezy "przesunięte w czasie" miały miejsce w 1968 roku, po zabójstwie Martina Luthera Kinga Jr. i w 1981 roku, po próbie zamachu na życie ówczesnego prezydenta USA, Ronalda Reagana. 

Kliknij i zobacz więcej!

 
935
Udostępnij na Facebooku
Następny
Przejdź do artykułu Wielka księga zabaw traumatycznych CXCII
Podobne artykuły
Przejdź do artykułu Historia milionerki, która nie opuszczała pokoju hotelowego
Przejdź do artykułu Nieprawdopodobne historie spadkowe
Przejdź do artykułu Perfidny trolling komputerowy
Przejdź do artykułu Duchy na XIX-wiecznych fotografiach
Przejdź do artykułu Oczekiwania kontra rzeczywistość VIII - największa profanacja pizzy
Przejdź do artykułu 9 największych serc na świecie
Przejdź do artykułu Liczniki i kokpity w samochodach, które wyprzedziły swoje czasy
Przejdź do artykułu 10 najdroższych w utrzymaniu samochodów
Przejdź do artykułu 14 przysmaków teściowej

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą